22 września 2024
online live
Konferencja
Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży neurotypowej i neuroróżnorodnej
szczegóły
Konferencji
Dowiesz się, jak wspierać psychikę uczniów neurotypowych i neuroróżnorodnych doświadczających trudności w szkole.
Dla kogo
Dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów oraz specjalistów. Zapraszamy też zespoły pracowników placówek edukacyjnych i pracowników NGO.
Gdzie i kiedy
Spotykamy się 22 września 2024, w niedzielę o 9.00 ONLINE NA ŻYWO.
Nagrania
Konferencja będzie nagrywana, wszyscy uczestnicy otrzymają nagranie pełnej konferencji aktywne kilka dni.
Jak wziąć udział
Zapisz się na dole strony, wypełnij formularz i dokonaj płatności. Jeśli zgłaszasz grupę ( 10 i więcej osób) napisz mail z nazwiskami osób na szkolenia@pomocautyzm.org
Zaświadczenie
Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Pomoc Autyzm oraz dla chętnych zaświadczenie MEN.
Płatności
Wystawiamy faktury, jesteśmy organizacją pozarządową, wstęp możesz opłacić ze środków publicznych. Są też zniżki dla grup!
Program konferencji
Zobacz pełen program naszej konferencji
9:00 - 9:10
Uroczyste powitanie uczestników i otwarcie konferencji
9:10 - 10:20
Jak placówka może wspierać uczniów neuroróżnorodnych?
Jak placówka oświatowa może wspierać uczniów neuroróżnorodnych? Indywidualne podejście i wsparcie emocjonalne dla uczniów jest kluczowe w zapewnieniu właściwego rozwoju. Wykład skierowany jest do nauczycieli, pedagogów oraz pracowników placówek edukacyjnych których celem jest stworzenie inkluzywnego i wspierającego środowiska dla wszystkich uczniów. Zostaną omówione praktyczne rozwiązania i przykłady dobrych praktyk z różnych placówek edukacyjnych.

Ewa Łukowska, psycholog
10:20 - 11:10
Przemoc wobec i wśród dzieci i młodzieży - symptomy i procedury pomocowe.
Opieka nad dziećmi i młodzieżą to troska o ich godność, dobro fizyczne oraz psychiczne. Wszyscy pracownicy placówki biorą na siebie tę odpowiedzialność, w szczególności za zaniedbania wynikające z nieinterweniowania w celu przeciwdziałaniu krzywdzenia małoletnich.
Udzielenie wsparcia małoletniemu uczniowi to praktyczna i wymierna korzyść na przyszłość, które możemy zapewnić przez słuchanie dzieci, szacunek wobec nich jako osób, docenianie ich wysiłków i osiągnięć, angażowanie ich w procesy decyzyjne, zachęcania do podejmowania działań oraz pozytywnego motywowania ich do tego.
Po wstępnym rozpoznaniu krzywdzenia małoletniego ucznia należy rozpocząć wsparcie przez wszczęcie odpowiednich procedur, które przede wszystkim wpłyną na poprawę zdrowia psychicznego małoletniego ucznia.

Beata Szynkaruk, prawnik, mediator
11:30 - 12:00
przerwa kawowa

12:00 - 13:00
Przebodźcowanie dzieci i młodzieży - techniki wsparcia
Zastanawiasz się jak można poradzić sobie z przebodźcowaniem dzieci i młodzieży oraz jakie techniki zastosować, żeby pomóc naszym podopiecznym osiągnąć komfort psychosensoryczny?
W swojej prelekcji poruszę aspekt czynników sprzyjających przebodźcowaniu, opowiem o objawach przebodźcowania oraz przedstawię wybrane techniki wyciszające.
Zostaniesz wyposażony w narzędzia, które można wykorzystać zarówno w grupie jak i pracy indywidualnej. Dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów poprawi efektywność terapeutycznych oddziaływań.

Ewelina Ciarka, oligofrenopedagog, terapeutka SI
13:00 - 14:10
Dialog motywujący - jak pomóc uczniom, rodzicom i stworzyć przyjazną przestrzeń do rozmowy?
Dialog Motywujący to nieosądzający oparty na empatycznej otwartości sposób rozmowy, która ma pomóc człowiekowi w zbudowaniu i wzmocnieniu własnej wewnętrznej motywacji do zmiany zachowania.
Dialog Motywujący jest dynamicznie rozwijającym się od ponad 30 lat podejściem do pracy z ludźmi, którzy doświadczają trudności w znalezieniu motywacji do zmiany różnych destrukcyjnych zachowań (takich jak na przykład – w odniesieniu do dzieci i młodzieży – zaniedbywanie nauki, wagary, szkodliwe używanie internetu, czy eksperymenty z używkami).
Dialog Motywujący, poprzez szacunek dla wartości i poglądów rozmówcy oraz uznanie jego autonomii, pomaga mu w wydobyciu i nazwaniu jego własnych argumentów za zmianą zachowania oraz w sformułowaniu realnego i adekwatnego planu zmiany. Jego realizacja może powieść się tylko wtedy, gdy pomagamy rozmówcy wzmocnić wewnętrzne poczucie skuteczności oparte
na jego realnych zasobach.
Dialog Motywujący łączy w sobie dwa istotne kryteria – prostotę metod i skuteczność działania.

Jakub Rychter, psycholog i psychoterapeuta
14:10 - 15:15
Kształtowanie własnego zachowania u uczniów z ASD - self managment - Przemysław Sowa
Samozarządzanie to termin psychologiczny używany do opisania procesu osiągania osobistej autonomii. Celem samozarządzania u osób z zaburzeniami rozwoju jest przeniesienie nadzoru i kontroli z rodzica, opiekuna, trenera pracy lub pracodawcy na samą osobę.
Skuteczny program samozarządzania z opartą na dowodach strategią wspierania ich niezależności i samokontroli pozwoli tym osobom niezależnie żyć i pracować w swoim środowisku.

Przemysław Sowa, psycholog, BCBA
Zobacz kto wystąpi
Prelegenci
Specjaliści i praktycy podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ewa Łukowska
psycholog
Zajmuje się diagnozą (funkcjonalną i nozologiczną) zaburzeń ze spektrum autyzmu. Prowadzi terapię indywidualną i grupową – Treningi Umiejętności Społecznych osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Współpracuje ze szkołami wspierając zespoły pedagogiczne i współtworząc programy interwencyjne i terapeutyczne dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Beata Szynkaruk
prawnik, mediator
Prowadzi prywatną praktykę prawną oraz mediacyjną, współpracuje z Fundacją SYNAPSIS oraz innymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pełni funkcję opiekuna prawnego oraz kuratora osób ubezwłasnowolnionych całkowicie i częściowo, chroniąc interesy majątkowe i niemajątkowe swoich podopiecznych.

Ewelina Ciarka
pedagog specjalny, oligofrenopedagog, terapeuta SI, socjolog
Prowadzi terapie indywidualne dla osób z ASD, pracuje jako nauczyciel z uczniami z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Wydaje pomoce dydaktyczne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadzi szkolenia autorskie w zakresie trudnych zachowań osób z ASD, usprawniania komunikacji i wprowadzania komunikacji alternatywnej, zaburzeń integracji sensorycznej oraz terapii.

Jakub Rychter
psycholog, psychoterapeuta
Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, trener z kilkunastoletnim doświadczeniem. Prowadzi terapię indywidualną i rodzinną dotyczącą problemów związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i leków oraz uzależnień behawioralnych takich jak hazard czy Internet. Zajmuje się również problemami depresji, lęków oraz trudności komunikacyjnych w rodzinie i związkach.

Przemysław Sowa
psycholog, BCBA
Koncentruje się na pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu (ASD) oraz osobami z ich otoczenia metodą Stosowanej Analizy Zachowania. Prowadzi terapię indywidualną i grupową TUS, szkolenia oraz diagnozy. Współpracuje z przedszkolami i szkołami współtworząc systemy motywacyjne i programy interwencyjne. Wykładał i prowadził ćwiczenia na UW i SWPS

Paulina Tabaka - Parzuchowska
logopeda, pedagog specjalny
Menadżer Fundacji Pomoc Autyzm. Koordynuje działania biura, szkolenia zamknięte oraz projekty specjalne, odpowiada także za nawiązywanie współpracy z innymi instytucjami. Pracowała jako logopeda w warszawskich przedszkolach oraz jako nauczyciel wspomagający dzieci z ASD.
22 września 2024
Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży neurotypowej i neuroróżnorodnej
Wybierz bilet na wydarzenie stacjonarne lub online. Im bliżej wydarzenia, tym cena będzie wyższa!
ONLINE LIVE
BILET WSTĘPU
PLN
199
-
transmisja live
-
dostęp do nagrań
-
zaświadczenie uczestnictwa
-
udział w Q&A po każdym panelu
KUP TERAZ
Pobierz plakat informacyjny
Pobierz plakat informacyjny i powieś w swojej placówce - pomóż nam dotrzeć do wszystkich, których może zainteresować nasza konferencja!
masz pytania?
FAQ
Sprawdź najważniejsze informacje!
Czy otrzymam zaświadczenie?
Tak. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia wydane przez akredytowaną NPDN, dla chętnych zaświadczenie na wzorze MEN. Uczestnicy online otrzymają zaświadczenie drogą mailową.
Chcę wziąć udział, ale nie pasuje mi termin.
Nic straconego! Konferencja jest nagrywana i uczestnicy otrzymują zaświadczenia oraz nagrania z całej konferencji. Można ją obejrzeć w późniejszym terminie.
Gdzie dokładnie odbywa się konferencja?
Konferencja odbywa się online. Otrzymasz maila z linkiem do udziału. Będzie też dostępny chat, na którym możesz aktywnie zadawać pytania prowadzącym.
Regulamin konferencji
Regulamin jest dostępny TUTAJ
Co jest w cenie biletu?
Cena zawiera: całodniową konferencję, możliwość udziału w Q&A po każdym panelu, zaświadczenie uczestnictwa w konferencji oraz dostęp do nagrań z całej konferencji.
Jaka jest cena udziału?
Cena udziału to 199 zł. Przy udziale grupowym (od 10 osób) przewidujemy RABAT.
Czy mogę wziąć fakturę?
Tak, wystawiamy faktury z odroczonym terminem płatności.
Czy moja placówka może zapłacić za mnie?
Tak. W formularzu zapisu możesz podać dane do faktury swojej placówki lub zapłacić samodzielnie i ubiegać się o zwrot z placówki. Jesteśmy fundacją i prowadzimy NPDN więc tę konferencję można opłacić ze środków publicznych.
Partnerzy
Konferencję wspierają:

Fundacja MINDSET
Fundacja edukuje i wspiera w obszarze zdrowia psychicznego, ze szczególnym uwzględnieniem osób neuroróżnorodnych.

Centrum Arteterapii
Prowadzi twórcze terapie indywidualne oraz grupowe wspieranie rozwoju dzieci w spektrum autyzmu, lęk, wypalenie rodzicielskie.

Fundacja ARA
Zapewnia pomoc terapeutyczną osobom w spektrum autyzmu i propaguje wiedzę na jego temat.

Lucky Mind
Prowadzi szkolenia, zajęcia, diagnozę i terapię.

Koło naukowe AG
Organizacja studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej zainteresowanych szeroko pojętą tematyką psychologii.

Spektrum Miłości
Blog o oswajaniu spektrum autyzmu, prowadzony przez terapeutę dzieci z autyzmem i SI. Prywatnie mamę chłopca, który rozwija się w spektrum miłości.
Współpraca
Chcesz współtworzyć naszą konferencję, objąć patronatem merytorycznym lub medialnym, podarować uczestnikom kod rabatowy? A może chcesz zarezerwować stoisko na stacjonarnej konferencji w Ciechanowie? Skontaktuj się z nami!
Paulina Tabaka – Parzuchowska p.parzuchowska@pomocautyzm.org